Prijatie

Nový začiatok v Al-Anon

Mal som to privilégium a odvahu vstúpiť do Služby pre osamelých členov. Táto skutočnosť spôsobila veľký rozdiel v tom, ako dnes vnímam Al-Anon. Starostlivosť, lásku a podporu, ktorú som v prežíval Al-Anon, som stratil, pretože som v živote začal mať problémy a myslel som si, že som iný ako ostatní. Vo svojej mysli som sa cítil celkom stratený.

Nevedel som, čo robiť. Raz som čítal časopis Forum a všimol som si v malom rámčeku oznam, kde bolo napísané, že ak mám niečo na srdci, Úrad pre svetovú službu (WSO) si to rád vypočuje. Napísal som to v úplnom zúfalstve; chcel som niekoho, s kým by som si mohol dopisovať, komu by som mohol povedať, ako sa cítim. Svojim priateľom v Al-Anon som to povedať nedokázal.

Z úradu mi odpovedali, že by som potreboval vstúpiť do Služby pre osamelých členov. Zrazu som začal vnímať toľko veľa krásnych vecí. Služba pre osamelých členov je pre mňa ako spoločenstvo vnútri iného spoločenstva. Môj život sa celkom zmenil. Mám veľa nových priateľov. Môžem sa zdieľať s ľuďmi, ktorí prešli podobnými skúsenosťami ako ja. Vďaka tejto službe mám vzťah so svojou rodinou, ako nikdy predtým. Je to akoby som mal iný začiatok v Al-Anon a vďaka tomuto programu vo svojom živote môžem napraviť chyby, ktorých som sa dopustil v minulosti.

Mark K., Anglicko

Vedela som, že potrebujem Al-Anon

Svoju prvú skúsenosť s Al-Anon som založila na mojej snahe pomôcť alkoholikovi, aby prestal piť. Neverila som, že sa potrebujem zmeniť. Nedokázala som nikoho požiadať, aby sa stal mojim sponzorom, lebo som sa bála. Všimla som si jednu pani, ktorá stále chodila na stretnutia a vždy sa na mňa milo usmievala a objala ma. Keď som prestala chodiť na stretnutia, občas som ju stretla niekde v obchode. Bola stále rovnaká – vždy sa usmievala a zdravila ma bez akýchkoľvek otázok.

Keď som sa po niekoľkých rokoch vrátila na stretnutia, pretože som si uvedomila, že Al-Anon naozaj potrebujem, stále tam bola, usmievala sa a objala ma. Konečne som ju požiadala, aby sa stala mojou sponzorkou a viem, že bola presne tým, koho som potrebovala. Bola som veľmi utiahnutá a mala som problém niečo povedať, ale ona ma nikdy nesúdila a vždy som sa cítila prijímaná.

Hoci dnes už nemáme k sebe tak blízko ako vtedy, navždy bude súčasťou môjho uzdravenia.

Judy W., Kentucky